Kalıcı Kaş Tasarım - Kaş Kontürü

Kalıcı Kaş Tasarım - Kaş Kontürü

Kalıcı makyaj kaş için en çok uygulanan bir teknik diyebiliriz. Kaşları ince olup kalınlaştırmak isteyen, kavisli olup düz yaptırmak isteyen, şekilsiz ve seyrek olup gür yaptırmak isteyen, dağınık olup derli toplu ve düzgün yaptırmak isteyenler için son derece kullanışlı ve tercih edilen bir uygulamadır.

Kalıcı makyaj kaş uygulaması için ilk önce saç ve cilt rengiyle uyumlu pigmentler belirlenir. Belirlenen pigmentler, işlem için tasarlanmış özel iğne veya kalemler vasıtasıyla, kaşların çıkış yönünden başlanarak düzgün şekilde uygulanır. Her iki kaşa da simetrik olarak uygulanan işlem burada bitmez. İki hafta sonra bir işlem daha yapılır ve kalıcı makyaj kaş uygulaması bitmiş olur. İki hafta sonra yeniden bu işlemi uygulama sebebi, hem uygulanan renk tonunun ciltle uyu sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek, hem de eğer olası bir renk değişimi ve açılması söz konusuysa rengin üzerinden geçerek sabitlenmesini sağlamaktır. Kalıcı kaş makyajının ismi kalıcı olsa da, diğer kalıcı makyajlar gibi süresiz bir kalıcılığı yoktur. Kalıcı makyaj kaş uygulaması, yapılan işlemin niteliğine göre 3 ay ila 9 ay gibi bir süre kalıcılık sağlar. Bu süreden sonra renkte solma ve açılma başlar. Kalıcı makyajın dayanıklılığını ve ömrünü artırmak için, kalıcı makyajı yapan uzman tarafından verilen balm, yaklaşık iki hafta boyunca kalıcı makyaj kaş uygulaması yapına bölgeye sürülür.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

Etiketler: 3d, kıl, tekniği, teknik, kalıcı, kaş, tasarım, kontör, eyeliner