Soğuk Lipoliz

New Soğuk Lipoliz

Bölgesel Zayıflama
Soğuk Lipoliz Uygulaması

Kriyolipoliz (cryolipolysis, cryolipoliz), çevre dokulara hasar vermeden belli bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak yağ dokusunu azaltmaya denir. Soğuk Lipoliz olarak da adlandırılabilmektedir. Bu sistemde kontrollü olarak 60-70 dakikalık süre içerisinde vücudun belli bir bölgesindeki istenmeyen yağ dokusu ortalama -8 °C derecede dondurulur.

Donan yağ hücreleri vücudun kendi savunma mekanizması ile lenfatik sistem aracılığıyla vücuttan atılır (dondurarak zayıflama). Bazı doktorlar soğuk lipolizi lipo suction'a alternatif olarak görmektedir.

Bu yöntem aşırı kilosu olmayan sadece belli bölgelerde yağ fazlası olan kişiler için uygundur. İyi sonuçlar elde etmek için bol su içilmeli, aktiviteler artırılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir.

Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) uygulaması sonrası Radyofrekans ve Acoustic Wave Therapy (AWT) tedavileri yağ atımını hızlandıracaktır.

Uygulama ağrılı değildir. Uygulama sonrası, uygulama yapılan alanda oluşan kızarıklık birkaç saat, hassasiyet ise birkaç hafta içinde yok olmaktadır.

Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) etkisini 6-8 hafta içinde gösterir. Kişinin yağ dokusundaki kalınlığa bağlı olarak 1-3 seans uygulama yapmak gerekecektir. Uygulama aralıkları aynı bölge için 6-8 haftadır.

Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) kimlere uygulanamaz?

    Karaciğer, ve böbrek hastası olanlara
    Raynoud hastalığı olanlara
    Kriyoglobulinemisi olanlara
    Hipoproteinemisi olanlara
    Kontrolsüz şeker hastalığı olanlara
    Kanser ve AIDS hastalarına
    Enfeksiyonu ve ateşi olanlara
    Hamile ve emzirenlere
    Egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlığı olanlara
    Venöz sistem hastalığı olanlara
    Uygulama bölgesinde skar ve enfeksiyon olanlara

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: bölgesel, zayıflama, soğuk, lipoliz